Často kladené otázky

Kolik medu dostanu?


Za roční pronájem celého úlu získáš 5 kg medu. Když si pronajmeš 1/3 nebo jen 1/5 úlu, dostaneš 2 kg resp. 1 kg medu. Je na tobě, zdali ho chceš mít v základním rodinném balení po jednom kile, nebo zdali chceš med někomu darovat v baleních menších. Můžeš si vybrat mezi půl a čtvrt kg.
Kdy dostanu svůj med?


Med budeme z Afriky vozit dvakrát až třikrát ročně (většinou v dubnu, srpnu a prosinci). Svůj med dostaneš vždy nejpozději jeden rok od začátku pronájmu, většinou ale mnohem dřív (med dostaneš většinou ve dvou až třech várkách). Když ale vychytáš jednu z našich akcí, můžeš první med ochutnat i mnohem dřív. Sleduj nás na sociálních sítích.
Nezpůsobuje dovoz medu z Afriky větší škodu na přírodě než díky jeho prodeji zachráníte?


Ne. Za každý pronajatý úl i prodaný med z Afriky zasadíme desítky až stovky stromů. Dovoz 1 kg medu z 5 000 km vzdáleného Kamerunu vyprodukuje asi 1 kg oxidu uhličitého. Každý námi vysazený strom ale zafixuje z atmosféry každoročně kolem 20 kg tohoto plynu ve své biomase.
Proč nechráníte radši českou přírodu?


Organizací, firem i jednotlivců, kteří se snaží úspěšně chránit českou přírodu je mnoho. Za zmínku určitě stojí projekt v bývalém vojenském prostoru Milovice (https://www.ceska-krajina.cz/rezervace/prirodni-rezervace-milovice/). Naopak záchrana horských mlžných pralesů v Kamerunu potřebuje zvyšující se pozornost kvůli kritickému stavu tohoto ekosystému. O zbývající populaci afrických savanových slonů na pomezí Čadu a Kamerunu se dočtete na https://www.save-elephants.org/.
Nemůže mi konzumace afrického medu způsobit alergii?


Náš med prochází oficiální kontrolou při vstupu do EU. Přestože alergie na med samotný je velmi vzácná, uživatel alergický na český med bude pravděpodobně alergický i na ten africký a naopak.
Nehrozí dovozem afrického medu nákaza českým včelám nějakou zákeřnou tropickou nemocí?


Náš pralesní i savanový med je před vpuštěním do EU dvakrát testován. Jednou v Kamerunu a podruhé příslušným veterinárním úřadem při vstupu do EU.
Je v ceně doprava a clo medu?


Ano, je. Při objednávce pronájmu úlu je doprava zdarma vždy. V případě objednání malých sklenic medu (250 g) je doprava zdarma od objednávky nad 1 500 Kč.

Forest Friendly Family 2018

  • Facebook
  • Instagram
  • Grey Twitter Icon
  • YouTube - Grey Circle